Produkty

Produkty

Terminál pre elektrické vozidlá
  • Terminál pre elektrické vozidláTerminál pre elektrické vozidlá
  • Terminál pre elektrické vozidláTerminál pre elektrické vozidlá
  • Terminál pre elektrické vozidláTerminál pre elektrické vozidlá

Terminál pre elektrické vozidlá

Terminály elektrických vozidiel sú presné kovové komponenty určené na vytváranie elektrických spojení medzi vodičmi alebo medzi vodičmi a elektronickými komponentmi. Sú spojené s vodičmi pomocou krimpovania alebo zvárania a potom vložené do príslušných krytov konektorov, aby sa zabezpečilo spoľahlivé elektrické a mechanické spojenie. Qiyiguo Technology je špecializovaný výrobca so sídlom v Číne; vítame vaše otázky.

Medzi tisíckami komponentov vo vozidle môžu byť terminály najmenšie, no často je ich najviac prehliadol. Každé elektrické spojenie však začína a končí na svorke. Či už ide o vysoké napätie obvod batériovej jednotky hnacej sústavy, prenos signálu pre ovládač elektrického pohonu alebo káblový zväzok distribúcie pre radič domény tela, spoľahlivosť kontaktu terminálu priamo určuje, či elektrický systém vozidla môže stabilne fungovať počas životnosti dlhšej ako 15 rokov.

Priemyselné údaje naznačujú, že v prípade koncových produktov, ktoré nemajú certifikáciu IATF 16949, sú rozdiely v kontakte odpor v rámci jednej šarže môže presiahnuť 30 %, čo ich robí veľmi náchylnými na poruchy prehriatia silnoprúdových podmienkach. Okrem toho, keď sa štandardné priemyselné terminály používajú v nových energetických vozidlách, približne 40 % vykazuje známky uvoľnenia už po 30 000 až 50 000 kilometroch jazdy, čo má za následok masívne náklady na kompenzáciu po predaji pre výrobcov automobilov.

Electric Vehicle TerminalElectric Vehicle TerminalElectric Vehicle Terminal

Definícia produktu

Terminály sú presné kovové komponenty určené na vytváranie elektrických spojení medzi vodičmi alebo medzi vodičmi a elektronické komponenty. Sú spojené s drôtmi pomocou krimpovania alebo zvárania a potom vložené do zodpovedajúcich kryty konektorov na zabezpečenie spoľahlivých elektrických a mechanických spojení.

Klasifikácia produktu

Podľa scenára aplikácie:

● Koncovky automobilových káblových zväzkov: Používajú sa v systémoch káblových zväzkov vozidiel vrátane motorového priestoru, podvozku, telo a vysokonapäťové zväzky napájacej batérie – vyžadujúce výkon v drsných podmienkach, ako je napr teplotný rozsah (-40°C až +125°C), silné vibrácie a odolnosť voči chemickej korózii.

● Nové energetické „trojelektrické“ terminály: Špeciálne navrhnuté pre vysokonapäťové a vysokoprúdové aplikácie zahŕňajúce batérie, elektrické pohonné jednotky (motory) a elektronické riadiace jednotky (invertory); požiadavky zahŕňajú nízke prechodový odpor, vysoká prúdová zaťažiteľnosť a vynikajúca odolnosť voči vibráciám.

● Terminály priemyselného riadiaceho zariadenia: Používajú sa v zariadeniach priemyselnej automatizácie, riadiacich skriniach PLC, servomotoroch pohony atď., s dôrazom na vysoké párovacie cykly a stabilný prenos signálu.

● Terminály komunikačných zariadení: Používajú sa v základňových staniciach 5G, optických moduloch, serveroch atď., ktoré vyžadujú nízky signál straty a nízke presluchy pri vysokofrekvenčnom prenose.

● Terminály spotrebnej elektroniky: Používajú sa v mobilných telefónoch, notebookoch, nositeľných zariadeniach atď., pričom zdôrazňujú miniaturizáciu a integrácia s vysokou hustotou.

Podľa štrukturálnej formy:

● Pin Terminal
● Zásuvkový terminál
● Čepelový terminál
● Vyzváňací terminál
● Vidlicový terminál
● Koncovka trubice
● Krimpovací terminál

Výber materiálu a charakteristiky procesu

Materiálové riešenie Stupeň materiálu Hlavné výhody Typické aplikácie
Fosforový bronz C5191 / C5210 Dobrá elasticita, mierna elektrická vodivosť, nákladovo efektívne Signálne svorky, svorky nízkonapäťových káblových zväzkov
Mosadz C3604 / C2680 Výborná opracovateľnosť, nízke náklady Všeobecné nízkonapäťové terminály, terminály spotrebnej elektroniky
Čistá meď C1100 / TU1 Najvyššia elektrická vodivosť (≥99,9 % IACS) Silnoprúdové svorky, nové energetické vysokonapäťové svorky
Telúrová meď C14500 Vysoká vodivosť a rezné vlastnosti, vyrovnáva vodivosť a účinnosť spracovania Vysoko presné sústružené koncovky
Berýliová meď C17200 Vynikajúca elasticita, extrémne dlhá životnosť Vysoko spoľahlivé protiľahlé svorky, konektorové pružinové kontaktné svorky

Možnosti povrchovej úpravy:

● Pocínovanie: Cenovo najefektívnejšie; vhodné pre štandardné nízkonapäťové aplikácie; ponúka dobrú spájkovateľnosť.

● Niklovanie: Vysoká odolnosť proti korózii; vhodné do drsného prostredia.

● Strieborné pokovovanie: Ultranízky kontaktný odpor; vhodné pre vysokonapäťové, silnoprúdové aplikácie v novej energetike vozidiel.

● Pozlátenie (Flash Gold / Hard Gold): Odolné voči oxidácii s extrémne nízkym a stabilným kontaktným odporom; vhodné pre vysoko spoľahlivý prenos signálu.

Základné procesy:

● Presné vysokorýchlostné razenie: Využíva vysoko presné progresívne raznice na nepretržité razenie s presnosťou až ±0,02 mm, čím sa zabezpečí štrukturálna konzistencia a stabilita šarže.

● CNC presné sústruženie: Používa CNC sústruhy švajčiarskeho typu alebo revolverové sústruhy pre nepravidelné a vysoko presné terminály, ktoré spĺňajú špecifické požiadavky na dizajn.

● Automatizované krimpovanie: Vybavené plne automatickými krimpovacími strojmi s krivkami na monitorovanie sily, ktoré zaisťujú kvantifikovateľná a sledovateľná kvalita zlisovania pre každý terminál.

● Automatizované pokovovanie: Podporuje kontinuálne (z kotúča na kotúč) aj stojanové pokovovanie s kontrolovateľným a rovnomerným pokovovaním hrúbka.

Technické možnosti a kľúčové parametre:

● Prúdová kapacita: Rozsah od 0,5 A do viac ako 300 A (v závislosti od špecifikácií a materiálov), pokrýva aplikácie od prenosu signálu po vysokonapäťové, silnoprúdové systémy.

● Kontaktný odpor: ≤ 20 mΩ (môže dosiahnuť ≤ 5 mΩ so striebrom alebo pozlátením).

● Sila párovania/rozpájania: Prispôsobené na základe dizajnu konektora, aby sa zabezpečilo hladké vloženie a spoľahlivé uzamknutie.

● Rozsah prevádzkových teplôt: -40 °C až +125 °C (štandardné automobilové); dostupné vysokoteplotné modely až do +150°C.

● Odolnosť voči vibráciám: Spĺňa normy automobilových vibrácií, ako sú LV 112 a USCAR.

● Sila vytiahnutia krimpovania: Spĺňa požiadavky USCAR-21 na základe prierezu drôtu a špecifikácií svoriek.

● Presnosť razenia: ±0,02 mm.

● Kontrola hrúbky pokovovania: Presnosť ±0,5μm.

● Súlad produktu: Vyhovuje environmentálnym predpisom RoHS 2.0 a REACH.

Prečo dôverovať našim terminálom?

Sme držiteľmi dvojitých certifikácií ISO 9001 a IATF 16949 a disponujeme komplexnými schopnosťami riadenia kvality potrebné na poskytovanie služieb globálnym dodávateľom úrovne 1 a výrobcom OEM. Pevne veríme, že pre presné hardvérové komponenty ako EV koncovky, kvalita nie je len kontrolovaná v produkte – je zabudovaná prostredníctvom dizajnu a výroby.

Úplná implementácia päťjadrových nástrojov IATF 16949:

• APQP (pokročilé plánovanie kvality produktov): Zapojenie začína v raných fázach vývoja projektu terminálu; spolupracujeme so zákazníkmi na kontrolách návrhov, vývoji procesov a plánovaní validácie, aby sme zaistili spoľahlivosť požiadavky na automobilové aplikácie sú splnené zo zdroja dizajnu.

• PPAP (Production Part Approval Process): Podporuje predloženie dokumentácie PPAP na plnej úrovni vrátane návrhu záznamy, vývojové diagramy procesov, DFMEA/PFMEA, kontrolné plány, správy MSA, správy o rozmeroch, materiálové certifikáty, počiatočné štúdie spôsobilosti procesov atď.

• FMEA (Analýza režimov porúch a účinkov): Systematická implementácia DFMEA a PFMEA počas vývoja produktu; proaktívna prevencia – na úrovni návrhu aj procesu – rieši bežné spôsoby zlyhania, ako je zvýšený kontakt odpor, degradácia párovacích/rozpájacích síl a uvoľnenie v dôsledku vibrácií.

• SPC (Statistical Process Control): Implementované pre kľúčové procesy (lisovanie, pokovovanie, krimpovanie) na zabezpečenie Cpk ≥ 1,33; zariadenie sa automaticky zastaví a spustí alarm, ak sila krimpovania prekročí kontrolné limity.

• MSA (analýza meracieho systému): Pravidelne vykonávaná na zabezpečenie presnosti a spoľahlivosti kontrolných údajov.

Kontrolné schopnosti:

• Optické projektory a CMM (Coordinate Measuring Machines) – kontrola rozmerovej presnosti

• Testery prechodového odporu – Testovanie elektrického výkonu

• Testery sily pružiny – testovanie sily párovania/rozpájania

• Tvrdomery – Kontrola tvrdosti materiálu

• Testery hrúbky povlaku – Kontrola hrúbky pokovovania

• Komory soľného spreja – Testovanie odolnosti proti korózii

• Zariadenie na analýzu mikrorezov – Analýza prierezu v kvalite krimpovania (pórovitosť < 10 %)

• Plne automatické triediace stroje – 100% kontrola hotových výrobkov pred odoslaním

sledovateľnosť:

Pre každú sériu koncoviek elektrických vozidiel sú vytvorené komplexné výrobné a kontrolné záznamy, zabezpečenie úplnej sledovateľnosti od príjmu surovín až po expedíciu hotového výrobku a stretnutie s automobilovým priemyslom prísne požiadavky odvetvia na transparentnosť dodávateľského reťazca.

Automobiloví partneri a skúsenosti z odvetvia:

Máme hlboké odborné znalosti v oblasti presnej výroby terminálov; naše terminály pre elektrické vozidlá sú široko používané naprieč sektormi, ako sú nové energetické vozidlá, priemyselné riadiace zariadenia a komunikačné zariadenia. V domácom nový trh energetických vozidiel, nadviazali sme dlhodobé a stabilné partnerstvá s viacerými hlavnými výrobcami automobilov, a naše produkty sa používajú v sériovo vyrábaných modeloch popredných nových značiek energetických vozidiel. Hlboko rozumieme požiadavky, ktoré výrobcovia automobilov kladú na dodávateľov terminálov: okrem špičkovej kvality produktov požadujú rýchlosť technická odozva a spoľahlivé zabezpečenie dodávky.

Prispôsobené služby a modely partnerstva

Ponúkame komplexné prispôsobené služby, od preskúmania návrhu až po dodanie hromadnej výroby:

● Podpora dizajnu: Zákazníci poskytujú výkresy alebo funkčné špecifikácie (napr. prúdová kapacita, kontakt odpor, spojovacia sila, teplotné hodnotenie). Náš inžiniersky tím dokončí DFM (Design for Manufacturability) posúdenie do 48 hodín, zahŕňajúce optimalizáciu konštrukcie terminálu, výber materiálu, odporúčania pokovovania, a analýza procesu krimpovania.

● Rýchle prototypovanie: dodacie lehoty sú 3–5 pracovných dní pre jednoduché návrhy a 5–7 pracovných dní pre zložité; je podporovaná validácia v malých dávkach.

● Dodávka hromadnej výroby: Možnosti zahŕňajú kotúč a pásku (kompatibilné s automatickými krimpovacími linkami), hromadné a rúrkové balenie, ktoré vyhovuje rôznym spôsobom montáže zákazníkov.

● Modely dodávky: Podporujeme dodávky VMI (Vendor Managed Inventory) a JIT (Just-In-Time), aby sme boli v súlade so zákazníkom požiadavky štíhlej výroby.

● Minimálne množstvo objednávky (MOQ): Dostupné flexibilné podmienky podporujúce všetko od overenia prototypu až po veľkoobjemová hromadná výroba.

FAQ

Otázka 1: Aký je rozdiel medzi terminálom pre elektrické vozidlá a štandardným priemyselným terminálom?

A1: Terminály EV sú špeciálne navrhnuté pre automobilové aplikácie s požiadavkami ďaleko presahujúcimi priemysel štandardy. Medzi hlavné rozdiely patrí: širší rozsah prevádzkových teplôt (-40°C až +125°C v porovnaní s priemyselnými -25°C až +85°C), prísnejšia odolnosť voči vibráciám (spĺňajúce normy LV 112 / USCAR), vyššia prúdová zaťažiteľnosť (až do 300A+ pre vysokonapäťové systémy) a povinne certifikovaná výroba IATF 16949 s úplnou dokumentáciou PPAP a sledovateľnosť šarží.

Q2: Ako zabránite uvoľneniu terminálu pri vibráciách vozidla?

Odpoveď 2: Uvoľňovanie spôsobené vibráciami riešime tromi opatreniami: (1) výber materiálu – berýliová meď (C17200) alebo fosforový bronz (C5191) pre trvalú elastickú kontaktnú silu; (2) konštrukčný návrh – optimalizovaná geometria koncovky zaisťuje stabilnú párovaciu silu; (3) riadenie procesu – SPC s Cpk ≥ 1,33 na kritických rozmeroch a testovanie sily na dávka. Všetky konštrukcie sú overené podľa noriem vibrácií LV 112 a USCAR.

Otázka 3: Aká je typická prúdová kapacita pre vaše vysokonapäťové terminály EV?

A3: Naše vysokonapäťové terminály podporujú menovité prúdy od 0,5A do viac ako 300A, v závislosti od výberu materiálu (čistá meď C1100 pre maximálnu vodivosť), prierez a typ pokovovania (odporúča sa postriebrenie silnoprúdové aplikácie). Poskytujeme špecifické odporúčania týkajúce sa kapacity na základe vášho prierezu drôtu a prevádzky teplotné požiadavky.

Q4: Aké opatrenia na kontrolu kvality krimpovania implementujete?

A4: Používame plne automatizované krimpovacie stroje s krivkami monitorovania sily v reálnom čase. Každé krimpovanie je zaznamenané s údaje o silovom profile; ak lisovacia sila prekročí kontrolné limity, stroj sa automaticky zastaví a spustí alarm. Taktiež vykonávame analýzu mikrorezov na každej šarži (pórovitosť < 10 %) a overujeme vyťahovaciu silu per Požiadavky USCAR-21 na zabezpečenie integrity krimpovania.

Q5: Aké možnosti pokovovania sú k dispozícii pre odolnosť proti korózii a ako si môžem vybrať?

A5: Ponúkame pokovovanie cínom, niklom, striebrom a zlatom. Sprievodca výberom: pocínovanie — cenovo výhodné pre štandard nízkonapäťové aplikácie; niklovanie – vysoká odolnosť proti korózii v drsnom prostredí; striebrenie - ultranízky prechodový odpor (≤5mΩ) pre vysokonapäťové/vysokoprúdové nové energetické aplikácie; pozlátenie - odolný voči oxidácii so stabilným prechodovým odporom pre vysoko spoľahlivý prenos signálu. Všetky hrúbky pokovovania je riadená s presnosťou ± 0,5 μm.

Otázka 6: Podporuje technológia Qiyiguo predloženie PPAP úrovne 3 pre automobilové projekty?

A6: Áno. Sme držiteľmi certifikácie IATF 16949 a podporujeme úplné predloženie PPAP úrovne 3, vrátane záznamov o návrhu, procesu vývojové diagramy, DFMEA/PFMEA, kontrolné plány, štúdie MSA, rozmerové správy, materiálové certifikáty, počiatočný proces štúdie spôsobilosti (Cpk ≥ 1,33) a správy o schválení vzhľadu. Máme bohaté skúsenosti s predkladaním PPAP pre domácich výrobcov nových energetických vozidiel.

Odoslať dopyt
Kontaktné informácie
  • Adresa

    Vedecký a technologický park Fumin, obvod Songgang, okres Bao'an, mesto Shenzhen, provincia Guangdong, Čína

Ak máte požiadavky na prispôsobenie alebo plány hromadného obstarávania komponentov tienenia EMI, presných kovových častí a produktov pogo pin, pošlite svoj dopyt sem. Náš profesionálny inžiniersky a predajný tím poskytne hodnotenie DFM, prispôsobený návrh riešenia a exkluzívnu cenovú ponuku do 48 hodín, čím podporí dlhodobú spoluprácu OEM a ODM.
X
Súbory cookie používame, aby sme vám poskytli lepší zážitok z prehliadania, analyzovali návštevnosť stránok a prispôsobili obsah. Používaním tejto stránky súhlasíte s naším používaním cookies. Zásady ochrany osobných údajov
OdmietnuťPrijať